Business Traveller 2014 Ödülleri

Business Traveller Asia-Pacific Seyahat Ödülleri

Business Traveller havayolları, şehir rehberleri, turizm haberleri ve daha bir çok konuda makaleler, raporlar ve haberler yayınlayan üst düzey bir seyahat dergisi. 1976 yılında İngiltere’de yayın hayatına başlayan derginin günümüzde İngiltere, Amerika, Asya-Pasifik, Çin, Orta Doğu, Almanya Macaristan, Polonya, Danimarka ve Afrika olmak üzere tam 10 farklı baskısı mevcut.

Dergi son 23 yıldır 57 farklı kategoride seyahat alanının “en iyilerini” seçiyor ve kategoriler en iyi havalimanından tutun da uçuş sırasında yapılan en kaliteli yiyecek-içecek servisine kadar gidiyor.

Şirket geçtiğimiz günlerde her kategorinin ödül kazanan en başarılı temsilcisini açıkladı. Kazananların belirlenmesinde ise kullanıcı anketleri esas alındı.

Liste bölgelere ve hatta şehirlere ayrılmış olsa da, biz Business Travel tarafından belirlenen “dünyanın en iyilerine” bir göz atalım [1].

Dünyanın En İyi Havalimanı

CHANGI HAVALİMANI

Changi Airport

Singapur Hükümetine ait olup Changi Havalimanı Grubu tarafından işletilen Changi Havalimanı, Business Travel kullanıcılarına göre dünyanın en iyi havalimanı.

Dünyanın En İyi Duty Free İşletmesi

INCHEON HAVALİMANI

Incheon Airport

Güney Kore’de konumlanmış olan Incheon Havalimanı art arda 4. kez “dünyanın en iyi duty free işletmesi” ünvanını kazanıyor.

Dünyanın En İyi Ticaret Şehri

HONG KONG

Hong Kong

Hong Kong Doları’yla dünyanın en çok kullanılan 8. para birimine sahip olan Hong Kong [2], Business Traveller okuyucuları tarafından “dünyanın en iyi ticaret şehri” ünvanına layık görülüyor.

Dünyanın En İyi İş Oteli Markası

GRAND HYATT

Grand Hyatt Melbourne

ABD merkezli Hyatt Hotels Corporation’a ait olan Grand Hyatt “dünyanın en iyi iş oteli” ünvanına hak kazanıyor.

Dünyanın En İyi Orta Ölçekli Otel Markası

HOLIDAY INN

Holiday Inn Sarajevo

InterContinental Oteller Grubu’na bağlı olan Holiday Inn, bu yıl “dünyanın en iyi orta ölçekli oteli” seçiliyor.

Dünyanın En İyi İş Oteli

SHANGRI-LA HOTEL, Singapur

Shangri-La Singapore

James Hilton’ın “Lost Horizons” isimli kitabında tasvir ettiği hayali bir şehirden adını adan Shangri-La Hotel 2014 yılında “dünyanın en iyi iş oteli” seçiliyor.

Anketin detaylı sonuçları Business Travel dergisinin Ekim 2014 sayısında incelenebilir.

Detaylı sonuçlar için lütfen 1 no’lu kaynak bağlantısına tıklayınız.

Kaynaklar

1. http://www.businesstraveller.asia/asia-pacific/awards/2014-business-traveller-asia-pacific-awards

2.  “Triennial Central Bank Survey: Report on global foreign exchange market activity in 2010”Monetary and Economic Department (Bank for International Settlements): 12. 2010.

Leave a reply

Your email address will not be published.

three × two =

  • 1
 
 

Dünyanın En Yoksul 5 Ülkesi

En huzurlu ülkeler, en özgür ülkeler, en zengin ülkeler... Konu ülkeler olunca "enleri" incelemek ve seyahat planlarımızı şekillendirmek gerçekten de heyecan verici. Diğer yandan, [...]

  • 1
 
 

Asgari Ücretin En Düşük Olduğu Ülkeler

Önceki aylarda Asgari Ücretin En Yüksek Olduğu 10 Ülke listesini yayınlamış ve ekonomik standartların görece yüksek olduğu, belki de yurt dışında yaşayan vatandaşların ailelerine e[...]

  • 0
 
 

25.000 Km'yi Otostopla Kat Etmek: Nenad Stojanovic

Seyahat kimimiz için iş, kimimiz için tatil demek. Fakat bazı insanlar var ki, seyahat onlar için bir araç değil, amaç. Sırbistan'dan Nenad Stojanovic bunun mükemmel bir örneği. Ne[...]