En İyi Kayak Merkezleri

Dünyanın En İyi Kayak Merkezleri 2014 – Adaylar

Kayak, snowboard ve her tür kış sporu sevdalısı için açılan tesislerin sayısı her yıl artıyor ve bunun sonucunda da sektör durmadan büyüyor. Bir çok insanın üst düzey tesisler ya da doğal uygunluk dolayısıyla “en iyi” dediği bir kayak merkezi vardır muhakkak. Aslında “kış turizmi” sektörü oldukça geniş, var olan tesislerin çoğu kayak dışında kar arabası, kızak, buz pateni gibi imkanlar da sunabiliyor. Bu durum da kış turizmi sektörünü şüphesiz daha da popüler hale getiriyor (örneğin yılda 6 milyon yatak satacak kadar popüler [1]).

Peki “en iyi kayak merkezi” hangisi sizce? Ya da sizin en sevdiğiniz kayak merkezi gerçekten de en iyisi mi? Belki öyle, belki de değil, fakat 2013 yılından beri “en iyi kayak merkezleri” ve kış turizmine ilişkin diğer “enler” turizm profesyonelleri ve siz tüketicileri tarafından oylama sonuçlarına göre belirleniyor. Belirleyen kuruluşun adı ise “World Ski Awards”.

2014 yılının oylaması ise halen devam ediyor, sonuçlar da 21-23 Kasım 2014 tarihlerinde AROSE Kitzbühel, Avusturya’da törenle açıklanacak. Bu haberimizi okuyan kayak sevdalılarının da oy vermeyi unutmayacağını umarak 2014 yılı “en iyi kayak merkezleri” adaylarına bir göz atalım [2].

1. Adler Mountain Lodge

Adler Mountain Lodge
Adler Mountain Lodge

Bolzano Bozen, İtalya dolaylarında konumlanmış olan Adler Mountain Lodge 2014 en iyi kayak merkezleri adayları arasında.

Hemen yer ayırt!

2. InterContinental Davos

InterContinental Davos

InterContinental Davos

Dünyanın en büyük otel zinciri olan InterContinental, Davos, İsviçre’de de açmış olduğu kayak merkeziyle “dünyanın en iyisi” olmaya aday.

Hemen yer ayırt!

3. Koh-I Nor Hotel Val Thorens

Koh-l Nor Hotel Val Thorens
Koh-l Nor Hotel Val Thorens
Fransa’nın İtalya sınırına yakın konuşlandırılmış olan Koh-l Nor Hotel Val Thorens de ünvanı kapmak isteyen adaylar arasında. 
Hemen yer ayırt! 

4. L’Apogée Courchevel

Lapogee Courchevel
Lapogee Courchevel

Rakibi Val Thorens’in yakınlarında bulunan L’Apogée Courchevel de kış turizminde oldukça iddialı.

Hemen yer ayırt!

5. Rixos Flüela Davos

Rixos Flüela Davos
Rixos Flüela Davos

Bir başka devasa otel zinciri olan Rixos, Davos’ta açmış olduğu Rixos Flüela Davos ise “2014 en iyi kayak merkezi” ünvanını almak isteyenlerden.

Hemen yer ayırt!

6. The Chedi Andermatt

The Chedi Andermatt
The Chedi Andermatt

İsviçre’nin güney doğusunda kalan Andermatt şehrinde bulunan The Chedi de listede…

Hemen yer ayırt!

7. W Verbier

W Verbier
W Verbier

Yine İsviçre’nin güney batısındaki Verbier dolaylarında bulunan “W” kayak merkezi de  2014’ün en iyi kayak merkezi ünvanı için listedeki son aday oluyor.

Hemen yer ayırt!

Adaylar böyle, sizin favoriniz hangisi? www.worldskiawards.com‘a üye olup oy vermeyi unutmayın!

Kaynaklar

  1. http://worldskiawards.com/about
  2. http://worldskiawards.com/award/world-best-new-ski-hotel/2014

Leave a reply

Your email address will not be published.

2 × 4 =

  • 0
 
 

Otostop Çekmek için Bilmeniz Gerekenler

Güncel Türkçe sözlükler ‘seyahat’ sözcüğünü ‘gezi, yolculuk’ olarak tanımlamaktadır. Zaten bizim istediğimiz de gezmek, yolculuk yapmak değil mi? Evet, ama tek farkla. Biz gezerken[...]

  • 0
 
 

Okuduğunu Anlamada En Başarılı 10 Ülke

Güncel verilere göre dünya nüfusunun %84'ü okuma yazma biliyor [1]. Bu rakam muhakkak ki yeterli değil, fakat çok da kötü sayılmaz. Diğer yandan, okuyabilmek ve okuduğunu anlayabil[...]

  • 0
 
 

Kalp Dostu Ulaşım: Bisiklet

Bisiklet bazılarımız için eğlence, bazılarımız için spor, bazılarımız içinse bir ulaşım aracıdır. Günümüzde binlerce insan işe bisiklet ile gidiyor. Çünkü maliyetinin düşük olduğun[...]