Dünyanın En İyi Plajları

Dünya’nın En İyi Plajları (Dünya Seyahat Ödülleri)

Yüzmek, güneşlenmek ve güzel bir açık büfe… Bir çok insan için dinlendirici bir tatil dendiğinde akla gelenler bunlar. Tam da bu sebepten plaj/deniz destinasyonları halen turistlerin en çok tercih ettiği yerlerden.

Yıl boyunca biz gelecek tatil planımızı yapmakla meşgulken “World Travel Awards” seyahat ve turizmin bir çok alanında en iyileri seçiyor. WTA 1993 yılından beri en iyilerin seçilmesi için çalışıyor ve turizm profesonellerinin yanında tüketiciler tarafından da verilen 500,000’in üzerinde oyun değerlendirmesiyle işleyen sıralama sistemi oldukça detaylı veriler sağlıyor.

WTA’nın değerlendirme alanına giren konular sayısız desek çok da abartmış olmayız. Liste en iyi havayolu şirketinden (ki bu değerlendirme ekonomi ve business sınıfları için ayrı ayrı yapılıyor) dünyanın en iyi tatil köyüne kadar gidiyor. Bu ikisinin arasında da onlarca başka kategori mevcut.

Kuzey Yarımküre’de yaz mevsimi şu günlerde sona eriyor, sizleri zahmetten kurtarmak adına biz de boş durmadık ve WTA sayfasından 2014 yılında bölgesel olarak “en iyi seçilen” plaj destinasyonlarını bir araya getirdik, biraz da gelecek tatil planınız hakkında fikir verebilir düşüncesiyle. Öyleyse sizleri daha fazla bekletmeden dünyanın en iyi plajları listesine alalım [1].

AFRİKA – Diani Plajı, Kenya

Diani Beach, Kenya

Diani Beach, Kenya

Kenya’nın Kwale bölgesinde bulunan 10 km uzunluğundaki Diani Plajı WTA tarafından Afrika’nın en iyi plajı seçiliyor 2014 yılında.

ORTA AMERİKA – Cancun, Meksika

Cancun, Mexico

Cancun, Mexico

Yucatán Yarımada’sının kuzey doğu sahilinde bulunan Cancun geçtiğimiz yıllarda turizm alanında parlamaya başlayan bir plaja sahip. Bu yıl ise Orta Amerika’nın en iyi plajı seçilerek başarısını taçlandırıyor.

Avrupa – Korfu, Yunanistan

Corfu, Greece

Corfu, Greece

Phillip Mountbatten’ın da (ki kendisi Edinburg Dükü ve Kraliçe II. Elizabeth’in kocası olur) memleketi olan Korfu, Avrupa’daki tüm plajları geride bırakarak “Avrupa’nın en iyi plajı” ünvanını kazanıyor 2014 yılında.

HİNT OKYANUSU – Maldivler

Maldives

Maldives

281’inde insan yaşayan 1200 adaya sahip Maldivler Hint Okyanusu’nun en iyi plaj destinasyonu…

ORTA DOĞU – Saadiyat Plajı, Abu Dabi, Birleşik Arap Emirlikleri 

Saadiyat Beach, United Arab Emirates

Saadiyat Beach, United Arab Emirates

Monako dışında bulunan ilk Monte-Carlo Beach Club’ına sahip olan Saadiyat Plajı WTA oylamasına katılan turizm profesyonelleri ve tüketicileri için Orta Doğu’nun en iyi plajı.

GÜNEY AMERİKA – San Andres Adası, Kolombiya

San Andres Island, Colombia

San Andres Island, Colombia

Kolombiya’nın mercan adası San Andres hindistan cevizi ve 20 metre uzunluğunda ağaçlarıyla olduğu kadar plajlarıyla da ünlü. WTA oylamasında ada Güney Amerika’nın en iyi plajı ünvanını kazanıyor.

İşte dünyanın en iyi plajları… Sizin favoriniz hangisi? Yorum bırakmayı unutmayın…

Kaynaklar

  1. http://www.worldtravelawards.com/winners2014-3

Leave a reply

Your email address will not be published.

2 × four =

  • 0
 
 

25.000 Km'yi Otostopla Kat Etmek: Nenad Stojanovic

Seyahat kimimiz için iş, kimimiz için tatil demek. Fakat bazı insanlar var ki, seyahat onlar için bir araç değil, amaç. Sırbistan'dan Nenad Stojanovic bunun mükemmel bir örneği. Ne[...]

  • 0
 
 

Turistik Vize Nedir? Nasıl Alınır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak seyahat etmek istediğimizde en sık karşılaştığımız problemlerden biri vize. Aslında yalnızca bir kimlik belgesi belgesi olan pasaportumuzu a[...]

  • 0
 
 

En Ucuz Hostel Arama Motoru!

Otostopçuların ve Interrailcilerin gittikleri her şehirde uğrak noktalarından biri olan hosteller konusunu hostel yazımızda detaylı bir şekilde anlatmıştık. Yazımızı okuyup bundan [...]